Balandžio 24 d. - Europos hormonų diena

2024-03-29

2024 m. balandžio 24 d. Europos hormonų diena sugrįžta trečią kartą, suvienydama endokrininės sistemos bendruomenę visoje Europoje ir už jos ribų, siekdama didinti informuotumą apie gyvybiškai svarbų hormonų vaidmenį sveikatai ir ligoms.
Daugelis žmonių žino, kas yra hormonai, bet yra mažiau susipažinę su hormonų veikla arba veiksmais, kurių jie gali imtis norėdami pagerinti savo endokrininę būklę. Jie gali nesuvokti hormonų vaidmens sergant paplitusiomis ir retomis lėtinėmis ligomis, įskaitant vėžį. Europos hormonų diena, kuriai vadovauja Europos endokrinologų draugija (ESE) ir Europos hormonų ir metabolizmo fondas (ESE Foundation), yra galimybė atkreipti dėmesį į hormonus.
Šiais metais siekiama atkreipti dėmesį į mažus žingsnelius, kuriuos kiekvienas gali žengti geros hormoninės sveikatos link. Tai grindžiama praėjusiais metais ESE paskelbtos Milano deklaracijos priedu, kuriame buvo pateikta 10 rekomendacijų dėl geros hormoninės būklės. 
Jérôme'as Bertherat, ESE prezidentas, sako: 
„Nors mums reikia, kad politikos formuotojai pasisakytų už geriausią įmanomą gydymą ir priežiūrą, yra veiksmų, kurių galime imtis ir kaip asmenys. Europos hormonų diena yra galimybė mums pasidalinti, kodėl hormonai svarbūs, ir skatinti mažus žingsnelius, kurių kiekvienas gali žengti geresnės endokrininės sveikatos link”.

Visi kviečiami padėti skleisti žinią internete arba asmeniškai, sutelkiant dėmesį į bet kokias jūsų bendruomenei aktualiausias temas. Jei norėtumėte dalyvauti, rasite visuomenės informavimo priemonių rinkinį su socialinės žiniasklaidos medžiaga apie vėžį, endokrininę sistemą ardančias chemines medžiagas, nutukimą ir retas endokrinines ligas, taip pat 10 aukščiau paminėtų rekomendacijų. Pagrindinės medžiagos vertimai pateikiami į 13 Europos kalbų.
 
 #BecauseHormonesMatter #EuropeanHormoneDay

Sužinokite daugiau ir atsisiųskite medžiagą, SPAUSKITE ČIA