LED informuoja apie neregistruotą vaistą SugaNorm


LED informuoja, kad pastaruoju metu internetinėje spaudoje reklamuojamas naujas vaistas – SugaNorm, kuris, kaip teigiama, išgydo cukrinį diabetą ir yra natūralios kompozicijos vaistas.

Primename, kad Lietuvos Respublikos rinkai vaistiniai preparatai gali būti tiekiami tik tuomet, kai jie yra registruoti Lietuvos Respublikos vaistinių preparatų registre, Bendrijos vaistinių preparatų registre arba įrašyti į Lygiagrečiai importuojamų vaistinių preparatų sąrašą.

SugaNorm preparato minėtuose sąrašuose nėra. Maža to, reklama pristatoma vogtų asmenybių vardu (neturinčių gydytojo licencijos ar be sutikimo, kaip antai nutiko mūsų kolegoms –  prof. A. Norkui, prof. A. Unikauskui). SugaNorm – nėra vaistas išgydantis cukrinį diabetą, nėra klinikinių tyrimų pagrindžiančių jo efektyvumą, tai yra apgaulė. Džiugu, kad internetiniai puslapiai, nukreipiantys į tiesioginį produkto įsigijimą yra blokuojami dėl neaiškios internetinio puslapio reputacijos ar nepageidaujamo turinio. Šiuo metu SugaNorm įsigijimas yra sustabdytas.

LED nori priminti, kad išliktumėte budrūs ir užtikrintumėte saugų cukrinio diabeto gydymą mūsų pacientams.